×
×
Aynalı Mağara
Amasya Vadisi’nin en ünlü ve en özel mağaralarından birisi. Rivayetlere göre güzelliği ile ünlü bir kralın kızına ev sahipliği yapan mağara, hem muazzam yapısı, hem de ilginç hikayesi ile Amasya’da unutmayacağınız ilk yerlerden birisi. Hikaye’nin devamı ise mağarada.
Bilgi Al
Amasya Arkeoloji Müzesi
Tunç Çağı’ndan kalma eserlerin dahi yer aldığı müzede en ilgi çekici olanlarsa; Türk kültüründeki bilinen mumya örneklerinin sadece burada yer alıyor oluşudur.
Bilgi Al
Amasya Kalesi
Amasya’da gezilecek yerler arasında Amasya Kalesi bulunmakta.
Bilgi Al
Kralkaya Mezarları
Kaleye yapacağınız gezi esnasında Kralkaya Mezarları’nı da es geçmemelisiniz. Harşena Dağı yamaçlarında yer alan mezarlar oldukça büyük ve taşlara oyulmuş yapıları ile ilgi çekicidir.
Bilgi Al
Yedi Kuğular Kuş Cenneti
Amasya’da gezilecek yerler listemizde Yedi Kuğular Kuş Cennetide bulunuyor.Uzun yürüyüşler yapıp biraz huzur bulmak ve özellikle göç dönemlerinde gökyüzünde bir görsel sunan kuşlara bakıp kendinizi dinlemek istiyorsanız rotanızı birkaç günlüğüne kuş cennetine çevirebilirsiniz.
Bilgi Al
Borabay Gölü Tabiat Parkı
Amasya’da gezilecek yerler arasında çevre illerden de yoğun ilgi gören Borabay Gölü ve tabiat parkı da yer alıyor. Piknik, kamp ve doğa yürüyüşleri için tercih edebilirsiniz. Eşsiz doğası ve içerisinde bulundurduğu nadir görülen bitki türleri ile görülmesi gereken bir yer.
Bilgi Al